Widespread-2014-2015 664604-Smartpolis
H2020-Widespread-2014-2015 664604-Smartpolis
2015.06.01 - 2016.05.31

A Horizon 2020 Teaming európai uniós kutatási program keretében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) három konzorciumi társával együttesen csaknem 400 ezer euró támogatást kapott egy, a BME bázisán megvalósítandó okos város (smart city) kiválósági központ létrehozására. A konzorciumi partnerek a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH), valamint a Fraunhofer Fokus (Berlin) és az Urban Software Institute (Chemnitz). A két fázisból álló pályázat célja kiválósági központok létrehozása vezető európai intézmények segítségével az alacsonyabb K+F+I (kutatás-fejlesztés-innováció) teljesítményű országokban. A Smartpolis elnevezésű pályázat első szakasza jövő év májusában zárul. A Horizon 2020 Teaming pályázat második fázisában a legjobb pályázatok további 15-20 millió euró közötti támogatást kaphatna. Az előadás bemutatja az okos város EU-s és magyarországi startégiáját és a Smartpolis Kiválósági Központ létrehozása előtt álló feladatokat.

BME EIT, BME VIK , BME KJK
A projekt BME oldali menedzsment feladatainak ellátása.
Dr.Kovács Kálmán