TÁMOP 4.2.1/B-09/1/KMR-2010-0002
2010.05.01 - 2012.09.30

„Minőségorientált, összehangolt oktatási és K+F+I stratégia, valamint működési modell kidolgozása a Műegyetemen” címmel a BME  pályázatot nyújtott be „A felsőoktatás minőségének javítása a kutatás-fejlesztés-innováció-oktatás fejlesztésén keresztül c. TÁMOP 4.2.1/B-09/1/KMR-2010-0002 pályázati felhíváshoz.

A pályázat keretében az egyetem 2.882.637.190 Ft támogatást nyert el.

A pályázati kiírás szerint a kutatóegyetemi pályázat szakmai programokból (úgynevezett kiemelt kutatási területek – KKT) és azok végrehajtásának eszközrendszerét meghatározó horizontális programokból (HP-k) áll.

A pályázat keretében az egyetem 5 kiemelt kutatási területet fogalmazott meg (zárójelben a karok kooperációjában végzett KKT program alprojekt vezetőjét, azaz koordinátorát jelölő kar neve):

A horizontális programokat  a pályázat négy fő csoportba sorolta:

• infrastruktúra
  • humán erőforrás fejlesztés
  • K+F programok
  • nemzetközi kapcsolatok

Ezt egészíti ki a projektmenedzsment programelem.

Az egyes programelemeket az alprojektvezetők és a szakmai felelősök irányítják a kari felelősökkel együttműködve.

minden kar
támogatott