2019. november 15. 23:59

Fizika mindenkinek 2019-2020

Matematika mindenkinek 2019-2020

Tudományok a műszaki világban, a művészetekben és a mindennapokban

Országos verseny középiskolák 9-13. osztályos tanulói számára
a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar és a Bay Zoltán Tudomány- és Technikatörténeti Alapítvány közös szervezésében

A verseny kiemelt célja a tanulók tudományos, művészeti és gyakorlati ismereteinek gyarapítása úgy, hogy egyúttal élményszerűvé váljon a tanulók számára a fizika és matematika tudomány ismereteinek elsajátítása és alkalmazása.

A versenyen tehát olyan szabadon választható témák feldolgozását várjuk, amelyek révén szemléletesen bemutatható a fizika vagy/és a matematika jelenléte más tudományágakban, vagy a különböző művészeti ágakban, illetve a mindennapok gyakorlatában.

A verseny két kategóriában kerül megrendezésre korcsoportok szerint, ezt nevezéskor jelölni kell:

• I. kategória: 9-10. évfolyamos tanulók csapata
  • II. kategória: 11-13. évfolyamos tanulók csapata

A versenyre legfeljebb 3 fős diákcsapatok nevezhetnek.

A versenyre jelentkezés és a részvétel díjmentes!

A versenyek részleteiről és lebonyolításáról alább olvashatnak:

Fizika mindenkinek 2019-2020

Matematika mindenkinek 2019-2020

Nevezési határidő: 2019. november 8. meghosszabbítva: 2019. november 15.